GİZLİLİK

1. Amaç

Bu belge, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve Genel Kullanım koşullarında belirtilen şartlar ve koşullara uygun olarak, Siteyi kullanmaya başlamanızla birlikte toplanan ve işlenen kişisel verilerinizin korunmasına ilişkin izleyin.com'un veri gizliliğine önem verdiğini ortaya koymaktadır.

2. Toplanan veriler

(a) kullanıcı kimliğiniz, geçerli e-posta adresiniz ve doğum tarihinizi, kendi isteğinizle kayıt formunda verdiğiniz bilgileri ve (b) IP adresinizi (yasa gereği) kayıt ediyoruz ve gerekli olduğu zaman işleme tabi tutuyoruz.

IP adresleri, İşlem tarihleri vb. bilgiler 5651 sayılı Yer Sağlayıcılara getirilen kayıt tutma yükümlülüğü kapsamında bulunması sebebiyle tutulmakta olup, sizin şahsi ve özel bilgilerinizle alakası yoktur. Ayrıca IP adresi aracılığıyla sistem güvenliği, kullanıcı güvenliği ve teknik problemlerin çözümü sağlanmaktadır.

Kayıtlı kullanıcı olsanız da olmasanız da, Sitemiz otomatik takip işlemleri (çerezler veya web işaretçisi ) için üçüncü şahıslara izin verebilir ya da kendisi bu işlemi yapabilir. Bu otomatik takip işlemiyle toplanan veriler (örneğin, tıklama bilgileri, tarayıcı türü, saat ve tarih, tıklanan veya kaydırılan ilanlar) adsızdır ve sitenin kalitesini artırmak, kullanıcılara daha sorunsuz bir hizmet temin etmek için kullanılır (örneğin, arama sonuçlarınızın geliştirilmesi ve size sağlanan reklam seçeneği gibi).

3. İşleme sürecinin amacı

Sitede zorunlu olarak gösterilen veriler sitenin özelliklerinden (video yüklemeleri, yorumlar, vb.) fayda sağlanması için gereklidir. Site tarafından otomatik olarak toplanan veriler web sitenin ziyaret edilme istatistiğini edinmemizi sağlar.

4. Veri alıcıları

2. bölümde belirtildiği gibi kişisel olmayan verilerinizin haricinde, verileriniz üçüncü şahıslara verilmez. Ancak, yasa bunu gerektiriyorsa, iyi niyet gereği bu tür bir eylem devlet hukukuna ve yürürlükteki yasalara veya mahkeme emrine , mahkeme çağrısına ya da arama iznine göre gerekliyse veya İzleyin.com'un haklarını ve çıkarlarını koruyacaksa, İzleyin.com verileri yayımlayabilir. Mümkün ve yasalara göre uygunsa, mahkeme çağrısının alındığını size gecikmeden bildirmek ve çağrının kabulünden sonra iki haftaya kadar verilerinizi yayınlamamak İzleyin.com'un ilkesidir, böylece mahkeme kararını kaldırmak için harekete geçebilecek vaktiniz olacaktır.

5. Veri güvenliği

İzleyin.com için verilerinizin güvenliği büyük önem taşır ve kaybolma, zarar görme ve kötü kullanıma uğrama riskini sınırlandıracak gerekli bütün önlemleri alır.

6. Verilerin saklanması

Veriler Çeşitli sunucularda saklanır ve yukarıda belirtilen amaçlara göre gerekli olabilecek durumlar için tutulur. Bu noktadan itibaren, veriler sadece istatiksel amaçlara yönelik olarak saklanır ve başka bir nedenle kullanılmaz.

7. Yaş Sınırı ve Ebeveyn Kontrolü

13 yaş altındaki çocuklar Siteye kayıt olamaz. Sitenin politikası gereği, 13 yaş altındaki kişilerden herhangi bir bilgi toplanmaz.

Her ne koşulda olursa olsun, 13 yaşın üstünde olduğunuzu doğrulamak zorundasınız çünkü site içeriği 13 yaş altındaki çocuklar için uygun değildir. Yaşınız 13'ün altındaysa, Siteye hiç bir zaman ve hiç bir şekilde erişmeyin ya da siteyi kullanmayınız.

13 yaş altındaki bir çocuğun ebeveyni ya da yasal koruyucusu iseniz ve çocuk bir şekilde Siteye kayıt olmuşsa, çocuğun kaydının nasıl iptal edileceğine dair bilgi edinmek için destek@izleyin.com sitesine e-posta gönderiniz. Bu e-postada, adınızı, soyadınızı, adresinizi, çocuğunuzun adını ve soyadını, adresi, çocukla aranızdaki bağı, ulaşabileceğimiz telefon numaranızı, e-posta adresinizi ve çocuğun ebeveyni ya da yasal koruyucusu olduğunuza dair imzalı bir belgeyi lütfen belirtiniz. izleyin.com bu bilgiyi başka amaçlar için değil, sadece çocuğun ebeveyni ya da yasal koruyucusu olup olmadığınızı doğrulamak için kullanacaktır.

8. Haklarınız

Profilinizin Kişisel Bilgiler bölümünden veya belirtilen adrese destek@izleyin.com'a mail göndererek, bilgilerinizin düzeltilmesi ve bilgilerinize erişme hakkına sahipsiniz.